Video


Tekst wideo
Dzień dobry, nazywam się Elise Prudhomme. Jesteśmy tutaj w Casteddu / Cagliari, stolicy Sardynii. Casteddu / Cagliari leży w połowie drogi między Afryką a Europą. Tutaj, w 18 wieku Biblioteki Uniwersyteckiej, Bernd Sebastian Kamps wkrótce ogłosi zwycięzców tegorocznego Amedeo Prize.

Ponad 1600 abonentów Amedeo Literatura Service udział w procesie selekcji.

Patricia Bourcillier który współfinansowany Amedeo nagrody z 5000 Euro.

Ester Gessa, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej.

(…)

Bernd Sebastian Kamps będzie tutaj w kilka chwil. Dla tych z Was, którzy nie są zaznajomieni z Amedeo Nagrody Nobla, pozwól mi krótko opisać procedury selekcji.

W grudniu i styczniu 1453 artykułów zostały nominowane do Nagrody Amedeo. Wszystkie artykuły opublikowane w 2007 r. i wymienionych w PubMed są elegible nominacji.

W lutym i marcu, podczas pierwszej tury głosowania, 156 artykułów wybranych do drugiej tury głosowania w kwietniu, które z kolei wybrano 21 artykułów w finałowej rundzie głosowania w czerwcu. W każdej rundzie głosowania, wyborcy mieli trzy głosy na trzy artykuły, warte cztery punkty, dwa punkty i jeden punkt.

(…)

I teraz zaprezentować Państwu Dr Kamps, założyciel i prezes Amedeo …

(…)

Panie i panowie, dobry wieczór

Cieszę się z wami podzielić wyniki Amedeo Prize 2008. Nagrodę za pierwsze autorzy trzech najbardziej popularnych artykułów medycznych opublikowanych w 2007 roku. Przyznając nagrodę do pierwszego, a nie w zeszłym autorów było świadomym wyborem mające na celu motywowanie młodych naukowców i klinicystów.

Wyborców Amedeo literatury medycznej Service zawarły w 2008 r. Nagrodę Amedeo Wellcome Trust Case Control Consortium, Wielka Brytania, za artykuł ” w całej stowarzyszenie badania genomu 14.000 przypadków siedmiu najczęstszych chorób i 3000 wspólne kontrole . Dokument został opublikowany w Nature.

The 2nd Zwycięzca jest Jennifer Baker z Instytutu Medycyny Prewencyjnej, Centrum Zdrowia i Towarzystwa, Kopenhaga, Dania. Jej artykuł ” Dzieciństwo wskaźnik masy ciała, a ryzyko choroby niedokrwiennej serca w wieku dorosłym „został opublikowany w” New England Journal of Medicine.

The 3rd Zwycięzca jest Kazutoshi Takahashi z Wydziału Stem Cell Biology, Instytut Frontier Medycznej Uniwersytetu w Kioto w Japonii. Jego artykuł ” Indukcja pluripotencjalnych komórek macierzystych z ludzkich fibroblastów przez dorosłych Defined Factors „został opublikowany w” Cell „.

Pozwólcie mi wyrazić wdzięczność 1665 kolegami z całego świata, którzy wzięli udział w ankiecie. Bez ich wiedzy nagrody nie przyznano. Są one ukryte gwiazd Amedeo Prize. Dziękuję.

(…)

Habemus Papam. Medycznych artykuł Rok 2007 jest „badanie genomu stowarzyszenia 14.000 przypadków siedmiu najczęstszych chorób i 3000 kontrole wspólne” przez Wellcome Trust Case Control Consortium.

Według regulaminu Amedeo Prize, nagrody pieniężne zostaną podzielone między trzech zwycięzców w następujący sposób: 12.000 Euro na rzecz Konsorcjum, 5000 Euro do dr Bakera i 5000 Euro dr Takahashi.

Z tych ostatnich zdjęć z Casteddu mówię dowidzenia. Spotkamy się tu w przyszłym roku na Amedeo Prize 2009. Faza nominacja ma zostać otwarte w październiku.

Prudhomme Elise, Amedeo medyczna literatury. Sprawozdawczość na żywo z Casteddu .

view: 6208